Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Pilot F1 Daniel Ricciardo

Jeden ze členů Alpinestars Teamu Daniel Ricciardo a jeho zajímavý životní příběh, ve kterém se například dozvíte, že za svůj závodní vzor má slavného jezdce  F1 Ayrtona Sennu.

Jezdec F1 milující zábavu, přezdívaný jako “jezevec”, Daniel Ricciardo vyrostl na idolu jednoho z nejlepších jezdců všech dob: Ayrtona Senny. Byl pro právě Senna, jinak přezdívaný jako „Beco’s“ který Daniela inspiroval k závodění v motokárách již v devíti letech. Zde ukázal již svůj talent, při bojích o pole position i při umístěních na stupni vítězů. 

 

Po získání prvních zkušeností již doufal v postup do vyšší série závodů.

Šance pro Daniela přišla v roce 2005, kdy vstoupil do seriálu Australian Formula Ford, i když řídil auto neschopné konkurence ostatním, udělal dojem a zajistil si stipendium pro následující sezónu v mistrovství Formula BMW Asia.

Po rozvoji svých zkušeností v britské Formuly 3 a světové sérii Renault s Red Bull Junior Team, prorazil také do F1, kde v týmu Toro Rosso dostal pozici třetího jezdce pro sezónu 2011. Po několika působivých pátečních trénincích před prvními osmi závody v této sezóně, to vypadalo, že bude jeho spolupráce s týmem Toro Rosso jistě pokračovat. Nestalo se tak, neboť získal nabídku stát se plnohodnotným závodním jezdce v týmu HRT, kde sezónu 2011 dokončil a při Velké ceně Velké Británie si připsal svůj debut v závodech vozů Formule 1.

V roce 2012 se pak vrátil do týmu Toro Rosso, jeho parťák byl tehdy Frenchman Jean-Eric Vergne. Ihned první závod za Toro Rosso si připsal body za deváté místo, které získal na své domácí Grand Prix.

Danielovi se v týmu Toro Rosso dařilo i v roce 2013, kdy dosáhl na celkové 14 místo. V roce 2014 nahradil ve stáji Red Bull Racing svého krajana Marka Webbera, který odešel z Formule 1. Jeho přestup a výkony z něho udělali téma číslo jedna pro tuto sezónu. Jeho první vítězství při Grand prix Canady a následné další dvě při Velké ceně Maďarska a Velké ceně Belgie ho vystřelili v žebříčku jezdců pěkně vysoko. Celkově v této sezóně skončil třetí, neboť mistrem světa se stal počtvrté jeho týmový kolega **Sebastian Vettel. **

Nyní po odchodu Sebastiana Vettla se Daniel Ricciardo stal jezdcem číslo jedna v týmu Red Bull Racing a my doufáme, že bude i nadále předvádět své nejlepší výkony.

Zdroj obrázku: www.redbull.com

Zdroj: 

http://www.redbull.com/en/motorsports/f1/athletes/1331574656419/daniel-ricciardo

http://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Ricciardo#2012. E2.80.932013:Toro_Rosso